Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 18:40
 
GEBZELİ İŞ ADAMINA ULUSLAR ARASI BARIŞ ÖDÜLÜ
Diğer Haberi


Gebze Osman Hamdi Bey müzesinin ve Eskihisar Kalesinin yenilenerek gün ışığına çıkartılması ve Hünkar çayırındaki Fatih'in Turası ile Tavşancıl'da ki Yahya Kaptan anıtının yapımı gibi tarihsel hizmetleri ile hafızalarımızda yer edinen Gebze dostu iş adamımız Oğuz Aydemir, Gebze'den ayrıldıktan sonra TİNA-Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı Başkanı olarak tarihe ve kültüre hizmet etmeye devam ediyor..

Dünya barışına katkı sunan Gebzeli iş adamı Oğuz Aydemir GUSİ Barış ödülüne layık görüldü..

GUSI BARIŞ ÖDÜLÜ OĞUZ AYDEMİR'E

Gusi Peace Prize International 2019 ödülü 1969 mezunumuz Oğuz Aydemir'e verilecek. Gusi Barış Ödülü Asya’nın Nobeli niteliğinde ve 2002 senesinden beri veriliyor.

Dünya barışı ve gelişimine katkıda bulunanlara değişik dallarda verilen ödül Oğuz Aydemir'e “kültürel miras” konusundaki başarılı çalışmaları dolayısıyla verildi. Ödül Kasım ayında Filipinlerin başkenti Manila’da törenle sunulacak.

HIRVATİSTAN TÜRKİYE DOSTLUK BÜYÜK ŞARTI ÖDÜLÜ

İki ülkenin kardeşliği için birçok alanda çok sayıda projeler üreten Türkiye Hırvatistan kardeşlik derneği 25. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor.

Dernek her 5 yılda bir iki ülkenin kardeşliği ile ilgili önemli çalışmalar yapmış olan bir kişi veya kuruluş seçerek özel bir ödül veriyor. "Hırvatistan-Türkiye Dostluk Büyük Şartı" olarak adlandırılan bu önemli ödül kuruluşunun 25. yılında derneğin yönetim kurulu tarafından Türkiye Hırvatistan kardeşliği ile ilgili yıllardır yaptığı katkılar ve Hırvatistan'daki Osmanlı Mirasının tanıtılması ve desteklenmesiyle ilgili yürüttüğü çok önemli çalışmalar nedeniyle Oğuz Aydemir'e verildi.

Bu özel ödül Oğuz Aydemir'e 24 Ekim 2019 tarihinde Zagreb Mimara Müzesinde her iki ülkenin üst düzey temsilcilerinin katılacağı törende verilecek.

Yürüttüğü diğer birçok sosyal sorumluluk çalışmalarının yanısıra tarihi değerlerimizin yaşatılması konusuna da büyük emek veren  Oğuz Aydemir aynı zamanda geçtiğimiz günlerde 'Bir Tuğla da Sen Koy!' burs fonuna anlamlı bir bağış yaparak ihtiyacı olan başarılı öğrencilere büyük destek vermişti. 

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GEBZELİ, İŞ, ADAMINA, ULUSLAR, ARASI, BARIŞ, ÖDÜLÜ,
Haber Videosu
Diğer Haberler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı