Haber Detayı
06 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:47
 
GOSB BAŞKANI YILDIRIM KAYBETTİ, DOSB BAŞKANI TÜRKER KAZANDI
Sanayi Haberi


 Türkiye’deki organize sanayi bölgelerinin çatı kuruluşu OSBÜK’ün 17. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki OSB Başkanlarının, delegelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurulda, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü yeniden başkanlığa seçildi. Kocaeli'den ise Başkanlık için liste çıkaran Gebze OSB Başkanı Vahit Yıldırım’ın listesi kaybederken, bir tek DOSB-Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Türker kazanan listeden OSBÜK Yönetim Kurulu listesine girebilme başarısını gösterdi..
Genel Kurulun açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, organize sanayi bölgelerinin Türkiye için öneminden bahsederek, Türkiye’nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğünü söyledi.
Türkiye’nin geniş ve gelişmiş bir OSB tecrübesine sahip olduğunu belirten Varank, “Bu süreç içinde, OSB’lerimiz, Türk sanayisinin dünyayla entegre olmasını ve rekabet gücümüzün artmasını sağlayacak bir vizyona, hamd olsun kavuştular. Kendilerini büyütmekle kalmadılar, sanayimizin büyümesinde de lokomotif görevi üstlendiler.” ifadesini kullandı.
OSBÜK 17. Olağan Genel Kurulu’nda tekrar başkanlığa adaylığını koyan Konya OSB ve Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü,karşısına liste çıkaran Gebze OSB Başkanı Vahit Yıldırım’ın listesi karşısında 169'e karşı 396 delegenin oyu ile yeniden başkanlığa seçildi..
İŞTE OSBÜK YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE: 
Memiş Kütükcü – Konya OSB
Salih Esen – İzmir Menemen Plastik İhtisas 
OSB Bekir Sütçü – Adana Hacı Sabancı OSB 
Tahir Nursaçan – Kayseri OSB
Mustafa Türker – Dilovası OSB
Seyit Ardıç - ASO 2. ve 3. OSB
Erol Gülmez – Nilüfer OSB
Erdin Noyan – Ergene 2. OSB
Cengiz Şimşek – Gaziantep OSB
Ali İhsan Özdoğan – Diyarbakır OSB
Adnan Keleşoğlu – Beylikdüzü OSB
YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE: Necip Filiz – Denizli OSB Ali Bahar – Antalya OSB Fahri Eldemir – Samsun Merkez OSB Günay Güneş – Sakarya Kaynarca Doğu Marmara Mak. İmal. İht. OSB Selçuk İskender – Trabzon Arsin OSB Selahattin İşeri – Kastamonu OSB Ali Beke Altun – Karaman OSB Mehmet Ali Öbekli – Nevşehir Acıgöl OSB Yakup Eğri – Kaman OSB Mahmut Ayaz – Bingöl OSB Ali Fatooğlu – Giresun 2. OSB
DENETLEME KURULU ASİL LİSTE: Ömer Ünsal – İstanbul Deri OSB Sabri Tekli – Mersin Tarsus OSB DENETİM KURULU YEDEK LİSTE: Ulvi Sakarya – Polatlı OSB Serdar Öngün – Aksaray OSB

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GOSB, BAŞKANI, YILDIRIM, KAYBETTİ,, DOSB, BAŞKANI, TÜRKER, KAZANDI,
Haber Videosu
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı