Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 22:19
 
GTO BAŞKANI NAİL ÇİLER’DEN DAVET VAR
Haberi


KOCAELİ HABERİ CENGİZ YUCAK GTO Başkanı Nail Çiler, Gebze Ticaret Odası üyesi sanayicilerimizden GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ'ın imzalı 06.01.2021 Çarşamba günü (Yarın) Saat: 10:30 ‘da gerçekleşecek ve www.guneszirvesi.org adresinden online olarak yayınlanacak olan “GENSED Güneş Zirvesi” etkinliğine katılım için tüm GTO üyelerine mesaj gönderdi..

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ilkini düzenleyeceği “Güneş Zirvesi” ile kamu temsilcilerini ve sektör paydaşlarını aynı platformda buluşturacak. İlki 6 Ocak 2021, çarşamba günü 10.30-15.30 saatleri arasında çevrim içi olarak düzenlenecek "GENSED Güneş Zirvesi", güneş enerjisi sektörü ile kamu temsilcilerini aynı platformda buluşturarak sektörün gündemindeki konular hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmasını sağlayacak.

Açılış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Sanayi, Ticaret Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın gerçekleştirileceği zirve, sektör dernekleri başkanları gündeme dair değerlendirmeler yapacağı oturumlar ile devam edecek.

GENSED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ, zirve öncesi yaptığı açıklamada, 2020 yılında yaşanan koronavirüs salgınının tüm sektörlerde olduğu gibi hem Türkiye hem de dünyada güneş enerjisi sektörünü de ciddi anlamda etkilediğini ifade etti. Demirdağ, salgına rağmen gerçekleşen büyümenin sektörün dayanıklılığını, sektördeki potansiyelin ve güneş enerjisi yatırımlarına olan ihtiyacın büyüklüğünü gösterdiğini vurguladı.

GENSED Güneş Zirvesi'ne hem güneş enerjisi sektöründeki tüm paydaşların hem de sektöre ilgi duyan, yatırım imkanlarını ve fırsatlarını öğrenmek isteyen tüm güneş dostlarının davetli olduğunu vurgulayan Demirdağ, “Güneş enerjisi sektörünün gelişimi için çalışan tüm taraflarla birlikte, 2021'e güneşli bir başlangıç yapmak istiyoruz” dedi.

Güneş enerjisi sektörüne dair 2021 yılının ilk çevrim içi etkinliği olmaya hazırlanan zirvenin ana konu başlıklarını ise; YEKA GES-3 yarışması, enerji kanunu değişiklikleri, hibrit santraller, Avrupa Yeşil Mutabakatı, lisanssız uygulamalardaki sorunlar, çözüm yolları ve fırsatlar gibi gündem konuları oluşturuyor.

Katılımın ücretsiz olduğu ve canlı olarak yayınlanacak etkinlik www.guneszirvesi.org adresi üzerinden takip edilebiliyor.

Kaynak: Editör: Cengiz Yücak
 
Etiketler: GTO, BAŞKANI, NAİL, ÇİLER’DEN, DAVET, VAR,
Haber Videosu
Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı