Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 16:54
 
GTO DİLOVASI'NA MERHEM OLDU
Güncel Haberi


Dilovasında Sosyal Etki Merkezi açıldı..
Gebze Ticaret Odası, Ford Otosan, Fazla Gıda ve Gıda Kurtarma Derneği işbirliği ile hayata geçirilen ve Gıdanı Kurtar Manifestosu İle sürdürülebilir kalkınma, israfın engellenmesi ve atığın azaltılması İle Kurtarılan Gıdaların İhtiyaç Sahibi Ailelere Ulaştırılacağı Sosyal Etki Merkezi'nin açılışı yapıldı
Sosyal Etki Merkezinden, Dilovası’ndaki ihtiyaç sahibi aileler kartlarına yüklenen puanlarla gereksinimleri doğrultusunda merkezden alışveriş yapabilecekler.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, açık havaSosyal Etki Merkezi için düzenlenen açılış törenine, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, siyasi parti temsilciler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İKİNCİSİ DARICA’YA
GTO Başkanı Nail Çiler ise programda yaptığı konuşmasında, “Biz Gebze Ticaret Odası olarak hep farkındalık yarattık, yaratmaya da devam edeceğiz. Bize destek sunan tüm meclis üyelerimize, sanayi temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. Tüketim toplumundan uzaklaşmak için yola çıktık. Paydaşlarımız da bu konuda bizlere destek verdi onlara da çok teşekkür ediyorum. İlk etapta 500 aileye 2 bin kişiye yardım etmiş olacağız. İnsanlar ihtiyaçlarını, israfın önlenebilmesi çok önemli. Bu proje sürdürülebilir olursa ikincisini de Darıca’ya açacağız.” açıklamasında bulundu.
HEP BERABER DAHA GÜZELİNE
Dilovası Belediye Başkanı 
Hamza Şayir, “Bu proje bir hayal ile başladı. Sağlık ocağı hayali ile başladığımız bu hayal çığ gibi büyümeye başladı. Bugün bu proje bir komplekse dönüştü. Sanayicilerimize sesleniyorum. Lütfen bölgemize eğitim konusunda el atın. Dilovası’nın en büyük sorunu eğitim. Burada fabrika vardı ancak yanında meslek lisesi kurulmadı. Burada eğitim konusuna hep beraber el atalım. Biz eğitimimin sıralamasını beğenmiyoruz. Bunu hep beraber el ele yükseltelim. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum” ifadelerini kullandı.
VALİ BEYDEN TEŞEKKÜR
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Dilovalılara çok faydası dokunacak olan GTO’nun koordinasyonunda bu merkeze destek veren kurumlara çok teşekkür ediyorum. Burada sağlanacak başarıyla bu çalışmanın Türkiye’ye taşınacak olması bizler için büyük değer taşıyor. Sıfır Atık Projesi’ni bütün kurumlarımızla destekliyor ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi..

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GTO, DİLOVASI'NA, MERHEM, OLDU,
Haber Videosu
Öne Çıkanlar
Yazarlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı