Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 15:25
 
O OSB’LER KARDEŞ OLDU
Haberi


Organize Sanayi Bölgeleri, (OSB) ortak proje geliştirecek, tecrübelerini birbirleriyle paylaşacak. 10 OSB’nin sinerji oluşturmalarına yönelik olarak hazırlanan kardeşlik protokolü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın refakatinde imzalandı. 

Türkiye’de ilk defa böyle bir girişim başlatıldığını kaydeden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “Geniş bir uygulama alanı bulacağına ve verimli iş birliklerine kapı aralayacağına yürekten inanıyorum. Atalarımızın dediği gibi birlikten kuvvet doğar.” dedi. Bakan Varank, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’nda makine sektörüne yönelik çağrının, 6 Aralık’a kadar açık olduğunu ifade ederek, “Gelin sizler de bu programın bir parçası olun ve başvurunuzu yapın.” diye konuştu.

11 İLDEN 91 OSB

Bakan Varank, Tekirdağ Çorlu’da Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) tarafından düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı'na katıldı. Toplantıda, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TBMM Sanayi, Ticeret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli milletvekilleri, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü de yer aldı. Toplantıya; Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ’daki 91 OSB’den katılım oldu.

Toplantının açılışında konuşan Varank, özetle şunları söyledi:

EŞGÜDÜM TOPLANTISI: 

OSBÜK, OSB’lerin yaşadığı sorunları çözmek ve sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak adına Bakanlığımızın önemli bir paydaşı. Bölgelerde düzenlenen bu istişare toplantıları da, sanayicilerimiz arasında iş birliği fırsatlarını ortaya çıkartmak ve eşgüdümü güçlendirmek için son derece faydalı. Tabi bugünün özel bir anlamı da var. Kardeş OSB projesi hayata geçiyor. Bugün 10 OSB’miz kardeşlik protokolüne imza atarak; ortak projeler geliştirmeye ve tecrübelerini paylaşmaya ‘Evet’ diyecek. Atalarımızın dediği gibi birlikten kuvvet doğar. Ülkemizde ilk defa başlatılan bu girişimin, geniş bir uygulama alanı bulacağına ve verimli iş birliklerine kapı aralayacağına yürekten inanıyorum.

KARDEŞ OLDULAR

Toplantı sonrasında Bakan Varank’ın refakatinde Kardeş OSB Protokolleri imzalandı. Protokol kapsamında Diyarbakır OSB-Nilüfer OSB, Ergene 2 OSB-Samsun Merkez OSB, İkitelli OSB-ASO 2. Ve 3. OSB, Konya OSB-Erzurum 1.OSB, Denizli OSB-Adıyaman OSB Kardeş OSB oldu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: O, OSB’LER, KARDEŞ, OLDU,
Haber Videosu
Öne Çıkanlar
Yazarlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı