Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 13:48
 
ÖHÜSEYİN ÖZTÜRK: 'SANAYİ VE İŞ DÜNYASININ KALBİ GEBZE'
Haberi


KS/CENGİZYUCAK Gebze Milli Görüş hareketinin tanınmış ve önde gelen isimlerinden birisi olan Fazilet Partisi eski Gebze Belediye Başkan vekili Hüseyin Öztürk ile Milli Görüş Belediyeciliğini, Ak Partiyi ve Gebze’yi konuştuk..

Fazilet  Partisi Gebze İlçe kurucu yönetim kurulu üyesi olan ve 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi Gebze Belediye Meclis üyesi ve 2000-2002 yılları arasında da Gebze Belediye Meclisi tarafından seçilince Gebze Belediye Başkanı olarak siyaset sahnesinde yerini alan Hüseyin Öztürk, 2004 yerel seçimlerine de Saadet Partisi Gebze Belediye Başkan adayı olarak katıldı.

Kurmuş olduğu Atık Çevre Tekonolojileri A.Ş ve İntegral Çevre A.Ş. ile Türkiye’nin pek çok ilinde Belediyelere ve Özel şirketlere atık bertarafı ve çöpten enerji üretme dallarında hizmetler sunan Hüseyin Öztürk şuan için aktif siyasetin içinde değil ama aklı hep siyasette..

1990'lı yılında İstanbul’da üniversite öğrencisi olduğu yıllarda Gebze’deki ailesinin yanına gidiş gelişlerinden tanıdığım Hüseyin Öztürk ile siyaseti konuşmak benim için her zaman çok ufuk açıcı bir o derecede keyifli olmuştur. Çünkü o siyasete çok geniş bir pencereden bakıyor ve çok iyi bir gözlemci..

Ak Partinin gidişatını nasıl değerlendiriyorsunuz” diye soruyorum Hüseyin Öztürk’e;
-Süreci çok iyi yönetti..
-Hangi süreci?
-Koronavirüs ile mücadele ve pandemi sürecini
-Bu sandıkta oya dönüşür mü?
-Artı yönde etkisi olur tabi ki ama zaten “Tayip beye oy veririm” diyenlerin oyu yıllardan beri hep yüzde 50 civarında..
-Sıkıntı ne o zaman?
-Evet “Tayip beye oy veririm” diyenlerin oyu yüzde elli ama “hayatta Tayip Erdoğana’a oy vermem” diyenlerin oranı da yüzde 50. Sıkıntı şurda; Tayip beye verilen oylardan o günün mevcut siyasi ve ekonomik tablonun etkisine göre sapma olur ama Recep Tayip Erdoğan’a oy vermem diyen kesimin yüzde 50’sinde sapma olmaz. 31 Mart yerel seçimlerinde gördük bunu..

-31 Mart yerel seçimlerinde Erdoğan mu kaybetti, Ak Parti mi kaybetti yoksa Milli Görüşün belediyecilik anlayışı mı kaybetti?
-1994’de başta İstanbul, Ankara ve Gebze olmak üzere çok sayıda il ve ilçede bir fiil hayata geçen Milli Görüş Belediyecilik anlayışı kaybetmez. Çünkü Milli Görüş belediyeciliğinin özü, kaynağı, ruhu millete hizmettir. Millete tepeden bakmayan, acı ve tatlı,gününde milletinin hep yanında olan, zor gününde yardımına koşan bir hizmet anlayışıdır Milli Görüş belediyeciliği. Ve nitekim halkımız tarafından benimsenen bu hizmet anlayışı çeyrek yüzyıldır yerel yönetimlerimizde hep iktidar..
-31 Mart’ta kaybedildi ama
-Kaybedilen yerlerde kaybeden ne Milli Görüş belediyeciliği değil. Ak Partinin gösterdiği belediye başkan adayları kaybetti. Bakınız Ankara, İstanbul ve hatta ilimizdeki İzmit’te bile seçmen Ak Partinin belediye Meclisine oy veriyor ama gösterdiği belediye başkan adayına oy vermiyor. Buralarda Meclis üstünlüğü Ak Partide. Bunun bir anlamı yok mu?
-Nedir anlamı?
-Millet iyi aday ile karşımıza çıkın ve Milli Görüş belediyeciliğinin öz ruhuna dönerek adaletli ve eşit hizmet yapın mesajı vererek kapıyı halen size açık tutuyor..
-Erken bir genel seçim olur mu?
-Milletimiz 2023'e kadar yetki vermiş. Daha seçimlere çok var. Erken seçim lafının konuşulmasını dahi uygun bulmuyorum. Ülke ve millet olarak üretime, istihdama ve ekonomiye artı değerler katmaya yönelmeliyiz.

GEBZE’Yİ NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

-Gebze’yi ve yerel siyaseti konuşalım mı biraz?
-Gebze… Gebze… Gebze… Tarih ve kültür kenti Gebze.. Türkiye’nin göz kamaştırıcı ilçesi Gebze. Sanayi ve iş dünyasının kalbi Gebze. Türk siyasetinde en etkin noktalara nüfuz edebilen Gebze..

-“Bu ne Gebze tutkusu Hüseyin bey” diye gülümsüyorum ve “Güncel Gebze’ye gelelim” diyorum..
-Güncel Gebze. Ben Gebze’yi bugün için çok şanslı bir noktada görüyorum..
-Nasıl bir şans?
-Gebze’de yetişen gençler şuan Gebze’nin yönetiminde ve hatta bu gençlerimizin içinde Türkiye’nin genel yönetimine hizmet sunan isimler var.
-Mesela kimler?
-Sayayım. Gebze İmam Hatip Lisesinden mezunlarıdan; Zinnur Büyükgöz Gebze Belediye Başkanı, Dr. İlhan Kadıoğlu Gebze İlçe Sağlık Müdürü, Yaşar Çakmak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili, Prof. Dr. Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlıpı İletişim Başkanı ve Prof. Dr. Gülfettin Çelik İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü. Ve ben inanıyorum ve hatta eminim ki; Gebze’nin yetişdirdiği bu değerli isimler,  Gebze’nin tarihsel ve kültürel dokusunun korunması, Gebze’nin geleceği ve Gebzelilere en iyi hizmet konusunda her an birbirleriyle iletişim halindeler..

 -Sizde mi Gebze İmam Hatip Mezunuydunuz?
-Yok ben Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile birlikte İzmit İmam Hatip orta okulu mezunuyuz..
-Ya Hüseyin bey güncel siyaset konuşalım dedik ama yine çok farklı noktalardan yeni pencereler açtınız?
-Kötü mü oldu?
-Yok vallahi çok keyifli oldu ve Gebzeliler için ilginç bir şalsı noktayı gün ışığına çıkardınız.
Teşekkürler

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÖHÜSEYİN, ÖZTÜRK:, 'SANAYİ, VE, İŞ, DÜNYASININ, KALBİ, GEBZE',
Haber Videosu
Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı